תכנית הכנס



התכנית להורדה ולהדפסה
תצוגת יצירות -ציפורה נוסבוים, דוד ברוך וולק, קולט זיו

שעות


9:00



10:00 - 12:00
מושב 1







13:00 – 15:00
מושב 2



15:30 - 17:30
מושב 3

יום ג'


9:00

התכנסות:
ברכות: פרופ' יעקב כץ, נשיא המכללה
דברי פתיחה: הרב פרופ' כרמי הורוביץ

10:00 - 12:00 מושב 1

זהויות מתפצלות
מנחה: ד"ר עמירה ליוור, מכללה ירושלים

  • ד"ר שלומית קנדי-הראל - פולמוס הלוח ומועדיו על פי מגילות קומראן
  • הרב ד"ר לוי קופר -"שולחן ערוך הרב": קולו של מי? זהותו של מי?
  • ד"ר חנן גפני - "מעץ הדעת טוב ורע לא תאכל" – על חכמת ישראל

  • תפילת מנחה והפסקת צהריים

    13:00 – 15:00 מושב 2

    זהות קהילתית
    מנחה: הרב ד"ר יצחק רונס, מכללה ירושלים

  • הרב ד"ר מתניה בן גדליה - חסידות אשכנז הקדומה – הֶהייתה או לא הייתה?
  • גב' תרצה קלמן - קהילת הקוראים של הבית-יוסף
  • הרב ד"ר שרון שלום -הלכה אתיופית - בין פולחן למוסר, בין ייחוד לאיחוד

  • 15:30 - 17:30 מושב 3

    פאנל – זהויות האישה בדורנו: אתגרים, התמודדויות, דרכים להצלחה
    מנחה: ד"ר זיוה קוסופסקי, מכללה ירושלים

  • ד"ר שרלוט קצוף - המחלקה לפילוסופיה, אוניברסיטת בר-אילן
  • פרופ' חיה גרינברגר (מכון טל) - דיקן הפקולטה למדעי החיים והבריאות, מכון טל
  • ד"ר מירב טובול כהנא - המדרשה לנשים, אוניברסיטת בר-אילן




  • שעות


    16:00

    17:00 – 19:00
    פאנל







    19:30 – 21:00
    פלייבק



    יום ד' - ערב להילולה של רבי אלימלך מליז'נסק


    16:00

    שיעור פתיחה הרב משה כהן - "עמך כולם צדיקים" - הצדיק של רבי אלימלך, לכבוד יום ההילולא של רבי אלימלך מליז'נסק

    17:00 – 19:00 פאנל

    ערכים חינוכיים, גישות חינוכיות וטיפוליות הנובעות ממנה
    מנחה: ד"ר פנחס לוזון, מכללה ירושלים

  • גב' נורית בן זמרה - ראש אולפנת לבונה
  • הרב יונתן אורן - ראש המדרשה, המרכז האקדמי לב, מכון טל
  • הרב שאול וינגורט - ר"מ בישיבת מקור חיים

  • הפסקה

    19:30 – 21:00

    מופע פלייבק "זוויות" - על מוסר השכל - בהשתתפות הקהל בהנחיית ריקי עברוני




    שעות


    9:30


    10:30 - 12:30
    מושב 1







    13:30 – 15:30
    מושב 2







    16:00 - 18:00
    מושב 3

    יום ה'


    9:30

    ברכות: ד"ר דבורה רוזנווסר, רקטור המכללה
    דברי פתיחה: ד"ר אורה ויסקינד-אלפר

    10:30 – 12:30 מושב 1

    הזהות העצמית של חכמי ישראל
    מנחה: הרב ד"ר חגי שטמלר, מכללה ירושלים

  • הרב פרופ' עודד ישראלי - מהתבטלות להתעצמות: אבני דרך בתולדות יצירתו של הרמב"ן
  • הרב ד"ר דוד צרי - "פתח צור ויזובו מים": תפיסתו העצמית של ר׳ נחמן מברסלב כדרשן
  • הרב ד"ר צמח הלפרין - תורה, פילוסופיה וקבלה והיחס ביניהן במשנת הנזיר

  • תפילת מנחה והפסקת צהריים

    13:30 – 15:30 מושב 2

    זהות הלכתית
    מנחה: הרב ד"ר שלמה קסירר, מכללה ירושלים

  • רב ד"ר חיים בורגנסקי - "פסיקה ציונית" – הלכה ותכלית
  • ד"ר איריס בראון - בין שמרנות לפתיחות: בית יעקב בפולין ובארץ ישראל
  • פרופ' אדם פרזיגר - בין כפירה וקדושה: קבורה וזהות הלכתית לפני ואחרי השואה

  • הפסקה

    16:00 – 18:00 מושב 3

    פאנל – זהות ואחֵרוּת: היחס של האדם המאמין לדעה השונה
    מנחה: הרב ד"ר שמואל שנהב מכללה ירושלים

  • הרב בני להמן - היחס של הרב קוק לאחר
  • הרב ד"ר מאיר ליכטנשטיין - על הרב סולוביצ'יק והרב אהרון ליכטנשטיין
  • הרב יוסף צבי רימון - היבטים הלכתיים